Mikrocement schody żywiczne posadzki żywiczne Puławy Radom Lublin Warszawa7

Mikrocement na posadzce

 Beton architektoniczny lub dekoracyjny na posadzki.

Mikrocement lub inaczej mikrobeton którego bazę stanowią żywice poliuretanowe, jest stosowany jako nowoczesne i minimalistyczne wykończenie na posadzce w domach prywatnych lub obiektach użyteczności publicznej.

Mikrocement to dwukomponentowy produkt składający sie z części “mokrej” oraz “suchej”. Do żywicy dodajemy wysokosprawny mikrocement, twarde kruszywa, pigmenty i domieszki modyfikujące. Dzięki temu mikrocement na posadzce tworzy powłokę wyglądającą jak dekoracyjny beton. Mikrocementy mają grubość zaledwie 2 – 3 mm i mogą być nakładane na nowopowstające posadzki oraz ściany jak również na stare płytki bez konieczności uciążliwego i kosztownego ich usuwania.Mikrocement następnie jest wzmacniany impregnatem oraz dwu lub trzykrotnie lakierowany dwukomponentowym bezbarwnym lakierem poliuretanowym w wersji mat lub satyna.

Posadzki z mikrocementu są w stu procentach wodoszczelne, niezwykle trwałe, mocne, są odporne na zarysowanie, ścieranie i inne drobne uszkodzenia. Są też odporne na tłuszcz, domową chemię gospodarczą, a nawet oleje samochodowe. Jedynie mocne środki o odczynie kwasowym mogą je odbarwić lub osłabić. Mikrocement jest to idealny materiał na powierzchnie zewnętrzne oraz wewnętrzne. A najlepsze jest to, że jest bezspoinowy, w związku z tym bardzo ułatwia czyszczenie i konserwację.

DecoArea oferuje szeroką gamę kolorów, możliwości i wykończenia w których jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Wykonujemy mikrocement od 2015 roku na posadzkach o wyjątkowym i osobistym charakterze dzięki różnym fakturom (średnim lub drobnym), dużej różnorodności kolorów, różnym wykończeniu lakieru (matowym, satynowym lub błyszczącym). Mikrocement na posadzce to ręcznie wykonana aplikacja która sprawia, że wynik każdego zadania lub projektu jest jeszcze bardziej wyjątkowy i niepowtarzalny ponieważ żadne dwie powierzchnie nie będą takie same.

Mikrocement lub inaczej beton dekoracyjny i efekty betonom podobne są coraz częściej wykorzystywane przez architektów oraz projektantów wnętrz. Poprzez możliwość stworzenia dowolnej faktury, pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty np. betonu szlifowanego lub polerowanego we wnętrzach zarówno nowopowstających jak i remontowanych.

Wzornik kolorów

mikrocement w łazience na ścianach-prysznic-posadzka żywiczna-mikrobeton-beton architektoniczny-pulawy-lublin-radom-warszawa-1

Zastosowanie mikrocementu na posadzce

  • w domach jednorodzinnych
  • w kuchniach
  • w korytarzach
  • w garażach
  • na tarasach

Zalety mikrocementu na posadzce

Kolorystyka
Atrakcyjność
Uniwersalność
Szybkość wykonania
Utrzymanie w czystości

Mikrocement na posadzce galeria zdjęć